Zayıflamak İçin Nasıl Ara Öğün Yemeliyiz

Ara öğünleri zayıflamak için birçok diyet listelerinde görebilirsiniz. Bunlar için artık kısa zaman içinde yüksek kilo verebilmesi önemlidir. Ancak günlük olan ihtiyaçlarınızın kısa zamanda besin öğelerinin de az miktarlarda kalori bulunmasıdır. Günlük kalori yakmanız için oturma şeklinizi değiştirmeniz, fiziksel fazla egzersiz tipi hareketler yapmanız, ayrıca yatma ve kalkma saatlerinizin de değişmesi etkilidir. Bunları küçümsemeyin… Sağlıklı kilo vermek ve zayıflamak için herkes için ayrı yani kişiye özgü beslenme programları ve diyetler verilir… Bunların özellikleri ise az ve sıkça ara öğün yemekten geçer. Bu durumda ise  üç ana öğün varsa eğer bunların dışında ara öğünler bulunur…

Sağlıklı kişilerde besin alımı için takip edilen üç saat içinde besinlerin de sindirilmesi gereklidir. Bu durumda ise mide 4 saat sonrasında boşalır ve yeniden acıkırsınız. Bu durumda açlığı bastırmak için gerekenden fazla yeme duygusu gelecektir. Besinlerinizin bir kerede hacim ve kalori olarak fazla yenmesi durumunda ise yeniden mide hacmi genişler ve doyma hissi kısa süre sonunda sona erer. Bu durumda ise daha fazla acıkır ve kilo alabilirsiniz. Gün içinde ise aldığınız besinler vücutta yeniden çalışır ve düzenli olarak çalışması için ise kahvaltı yapmanız gereklidir ve  4  saatte bir öğün alınacak biçimde beslenmelisiniz. Bu durumda ise ana besinlerin seçimi önemlidir. Ancak ana ve ara öğünlerde gerekenden fazla alınan yüksek kaloriler besinlerin daha az kalorili olması ve düşük hacimli olanları yenmelidir.

Su tüketerek de tokluk hissedebilirsiniz. Bitkisel zayıflama çayları zor kilo vermeyi sağlar. İnsan vücudunun %50 sini su oluşturmaktadır ve bu durumda ise suyun önemli kısmı ise kasların içinde ve yağlarda bulunur. Bundan dolayı da bitkisel zayıflama ilaçları ise idrar söktürücü olarak  vücudun suyunu azaltır ve tartıldığınızda ise daha hafif çıkarsınız. Bu yağ dokusundan çıkan su ile yağ hücreleri daha dirençli hal alır ve zayıflamak da zorlaşır. Bu durumda ise kasların dokusundan kaybedilen suyun vücut direncini düşürür ve  yorgunluk gibi durumlara neden olabilir. Zayıflamak için diyet yapanlarda şok diyetler zor ver sağlıksızdır. Her zaman en iyisi düzenli ve dengeli beslenmeli, düzenli egzersiz yapmalı ve yeterli miktar da su tüketerek yapılır.