Romatizmaya Ne İyi Gelir?

Tüm dünya insanlarını etkileyen romatizma küçük yaşlardaki çocuklardan yaşı ilerlemiş insanlara kadar herkesin hastalığı olabilir. Romatizma hastalığının tam olarak olma sebebi bilinmezken, tıpta ve alternatif tıpta birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Çok yüksek dereceli ağrılarla karşımıza çıkan romatizma hastalığı, genellikle eklem ağrıları ile karşımıza çıkmaktadır. Eklemlerde yoğunlaşan ağrılar da harekete bağlı ağrılar olarak bilinmektedir.

Romatizmaya en iyi gelen bitkiler arasında ilk olarak sayacağımız bitki ısırgan olarak bilinmektedir. Isırgan romatizma hastaları tarafından vazgeçilmez bitki çayları arasında olması lazımdır.

Isırgan romatizma hastalığı için genellikle ölçü olarak belirtilmez. Romatizmalı kişilerin günlük yiyecekleri ve çayları arasında sayılır. Yani istediğiniz zaman çorbasını, istediğiniz zaman yemeğini, istediğiniz zaman da çayını yapabilirsiniz.

Romatizmaya İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Pancar: Böbrekleri çalıştırdığı ile ünlü bir besindir. Önemli bir potasyum kaynağı olarak bilinen pancar tüketimi romatizma oluşumunu önlemektedir.

Kereviz: Sapları haşlanarak gün içinde bir bardak tüketilmesi romatizma ağrılarının dinmesine sebep olur.

Turp: Lumbago ve siyatik tedavisinde turp iki çeşide ayrılır. Siyah ve kırmızıturp olarak bildiğimiz turpların romatizma için siyah olanını kullanmak daha iyidir.

Zencefil: Kan dolaşımını hızlandırdığı için, tüm vücut bölgelerindeki romatizmaların ağrılarını dindirmek için kullanılır. Günde bir tatlı kaşığı kullanmak iyi bir ölçülendirmedir.

Romatizma Ağrıları İçin Sülük Tedavisi

Çok yoğun romatizma ağrıları çekenler için sülük tedavisi tamamen romatizma rahatsızlığını ortadan kaldıran tedavi yöntemidir. Sülük tedavisi çok küçük çocuklara dahi yapılabilir. Fakat diyabet hastalarına yapılırken dikkat edilmelidir.

Diyabet hastalarına yapılırken dikkat etmesinin bir hususu da diyabet hastalarındaki yaraların zor iyileşmesinden dolayı sorun yaşanması istenmemesinden dolayıdır. Yoksa diyabet hastaları için de hiçbir sakıncası yoktur.

Romatizma olan bölgeye sülük tutulduğunda kendiliğinden romatizma ağrılarınızın geçtiğini göreceksiniz. Kimi insanda bir gün içinde geçen ağrılar kimi insanda da üç güne kadar uzamaktadır.

Sülük tedavisi ülkemizde çok yabancı karşılanırken, Amerika ve Almanya sülük tedavi merkezleri hususunda büyük atılımlarda bulunmaktadır.

Sülük tedavi merkezleri tüm dünyada giderek yayılmakta, açık kalp ameliyatlarında bile neşterlerin uzanamadığı yerlere sülük salınmaktadır.