Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Her insanın mutlaka arada bir çektiği ağrılardan birisi olan karın ağrısı, görülme sıklığı en çok olan ağrılardan birisidir. Kişide karın ağrısı olduğu zaman mutlaka karın ağrısının sebepleri araştırılmalıdır.

Arada bir olan karın ağrıları genellikle gaz ağrıları, kadınlarda adet ağrıları çocuklarda stres karın ağrıları olarak ortaya çıkabilir. Bu karın ağrısı çeşitleri ilaca veya hiçbir kür uygulamadan geçen ağrılar olarak bilinmektedir.

Karın ağrısı bazı zamanlarda apandisit patlamasından veya apandisitin patlamasına çok az kala da olabilir. Bu ağrı karnı ağrıyan kişi tarafından iyi teşhis edilmeli doktora başvuracağı zamanı ayarlamalıdır.

Karın Ağrısı İçin Kullanılacak Yöntemler Ve Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Karın ağrısının sebepleri bulunduktan sonra karın ağrısı tedavisi kolay bir yöntemle yapılabilir. Adet sancıları ve bağırsak gazı ağrıları için sıcak su torbası ile baskı uygulamak bu tip karın ağrılarına iyi gelecektir.

İshalden dolayı olan karın ağrılarında ise, ishale sebep olan etkenleri ortadan kaldırmak yani ishali kesmek karın ağrısını ortadan kaldırır.

Karın ağrısı çok uzun süre değil de birkaç dakika sürüyorsa mutlaka gaz ağrısı olabilir. Bağırsak gazı ağrıları sıcak su ve karın üzerine uygulanan masaj ile geçebilir.

Sürekli sebepsiz bir karın ağrısı çekiyorsanız o zaman bir miktar hakiki balın içerisine bir yemek kaşığı ezilmiş çörekotu katarak sabahları içiniz. Bu kür bir hafta yapıldığında karın ağrısının geçmesine sebep olmaktadır.

Çocuklarda Strese Bağlı Karın Ağrıları

Sıklıkla çocuklarda görülen karın ağrıları çoğu zaman canı sıkılan çocuklar tarafından da gerçekten hissedilen ağrılardır. Bu ağrılar çocuğun karnına masaj yaparak ve sevgi göstererek geçebilir.

Çocuklarda karın ağrısı bazı zamanlarda çocuğun ishal olması sebebiyle de olabilir. İshalin sebebi anlaşıldıktan ve ishal kesildikten sonra karın ağrısı da kesilecektir.

Çocuklardaki karın ağrısının tedavisi için sıcak suyun içerisine konulmuş bir şeker kaşığı bal içirilir ve bundan sonra karın üzerine masaj yapılır. Bir saat sonra karın ağrısının geçtiği görülmektedir.

Çocuklarda kabızlık nedeni ile de karın ağrısı görülebilir. Kabızlık çocuklarda tehlikeli boyutlara gelmeden tedavi edilmesi gereken hastalıklar arasındadır.