Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır, Yöntemleri Nelerdir?

Gülümsemeniz ilk bakışta fark edilen özelliğinizdir. Bugünkü gelişmeler sonucunda beyaz dişler ile gülümsemeniz mümkündür. Tüm işlem sadece bir saat sürüyor.
Diş estetiğinde önemli olan husus diş minesinin rengidir ve bugün ise diş parlatma sıkça olarak yapılan bir işlemdir. Isı vermeyen ışıklar altında 1 saat gibi bir süre zarfında dişlere sürülen jel kıvamındaki beyazlatan maddeler ile dişlerinizin içinde bulunan prizmalar arasındaki lekelerin silinmesi işlemidir.
Dişlerin beyazlatılmasında ise ‘hidrojen peroksit’ adında oksijenli ya da karbamit peroksit jeller kullanılıyor. Diş doktorları muayenehanelerinde bu jeller ile beyazlatmalar yapıyorlar. Diş etleri için özel koruyucular ile korunur. Yumuşak olan dokularda ise bir zarar oluşmuyor.
Diş minesi herkeste farklı olduğundan dolayı rengine göre işlemin süreside değişiyor. Bazı durumlarda da iki seans gerektirebiliyor.

Diş beyazlatma dişlere bir zarar vermiyor. Sadece jellerin kontrolsüz olarak diş etine teması durumları olursa eğer sorun oluşabiliyor. Buda fazla olan jellerin temizlenmesi ile aşılıyor.

Çocuklara ve gebe olan kadınlara uygulanmaz.

Diş beyazlatmadan sonra kullanılan diş macunlarında ise iri grenli partiküller olmamalıdır. Orta sertlikte olan diş fırçaları kullanmalısınız.

Diş doktorlarının tavsiye etmedikleri beyazlatıcı ürünlerde oksidan maddeler bulunduğundan dolayı diş dokusuna zarar verebilir. FDA bunları ilaç kategorisine bu yüzden aldı.

Dolgular beyazlamazlar. Diş dokusunda etkisi vardır ve bakımdan sonra dişlerin renklerine göre belirlenir.