Detoksla Zayıflama Yöntemleri

Ünlüler dünyasında moda haline gelen ve insanları da bu işe sürükleyen detoksla zayıflama yöntemleri, kısa sürede kilo vermeye yönelik bir kür disiplinine girmektir. Öyle ki birçok tatil beldesinde detoks kampları vardır. Bu kamplardaki kişiler belirli gün detoks ve meditasyon yaparak kilo vermektedir. Zayıflama hayali olan ama bir türlü kilo vermeyen birçok kişi bu yöntemi evde denemeye çalışır. Yine başarısız olunduğunda ise bir uzmana gidilmesi gerekir. Çünkü kilo verememenin başka bir etkeni olabilir. Mesela hipotiroid hastası olan birinin kilo vermesi zor olabilir. Ancak detoks doğru yapıldığında son derece faydalı bir süreçtir.

 

Detoksun yararları zayıflama dışında aşağıdaki kolaylıkları da sağlar:

 

  • Cildin daha parlak görünmesini sağlar.
  • Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.
  • Daha fit ve formda görünmeyi sağlar.
  • Dinç hissettirir, uykululuk hali ortadan kalkar.
  • Sinidirimi kolaylaştırır.
  • İnce görünmeye yardım eder.
  • Yağların yakılmasını kolaylaştırır.
  • Tok kalma süresinin uzamasını sağlar.
  • Kabızlık sorununu ortadan kaldırır.

 

Son derece önemli olan detoks günleri için kendinize haftada bir iki gün ayırabilirsiniz. Mesela yoğun abur cubur yediğiniz bir günün sonrasında zayıflama ya da bu toksinlerden arınma aracıyla detoks yapabilirsiniz.

 

Detoks Neyle Yapılır?

 

Detoks yapmak için öncelikle yeşil yapraklı sebzeler tercih edilir. Yeşil olan ne varsa içine limon ve su ekleyerek içebilirsiniz. Çiğ olarak tüketmekte zorlandığınız ıspanağı da bu dönemde tüketebilirsiniz. Zayıflama konusunda tercih edeceğiniz detoks yöntemleriyle sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeğiyle birlikte ara öğünlerde de bu içecekleri tüketmeniz gerekir.

 

Bir diğer detoks seçeceği olan kırmızı meyveler de yoğurtla ya da kefirle karıştırılarak tüketilebilir. Özellikle tatlı sevenler için tercih edilen kırmızı orman meyveleriyle detoksunuzu tamamlayabilirsiniz. Zayıflama amacıyla tercih edeceğiniz detoks içeceklerinizi gün içinde su içerek destekleyebilir mükemmel bir temizlik sağlayabilirsiniz.

 

Sıcak sevenler için de çorbalarla detoks yapılabilir. Özellikle yeşil yapraklıların çorba yapılması ve kremasız olarak az pişirilmesi gerekiyor. Yoğurt çorbası buğdaysız olabilir ya da yeşil sebzeler hafif haşlanarak ılık olarak tüketilebilir. Zayıflama hayali olan birçok insan detoks olarak çorba içmeyi tercih eder ama patates ve budayın kesinlikle bu içecekler arasında olmaması gerekiyor.

 

Domates, ıspanak, pazı, havuç, elma, limon, maydanoz mükemmel detoks sebzeleri olabilir. Günün her saatinde bu sebzeleri tüketerek sağlıklı bir beslenme sistemi yaratabilirsiniz. Zayıflama ve güzel bir cilde sahip olma arzusu duyanlar için bu sebzeler çok iyi etki gösterecektir.